- Wyroby, w znacznym stopniu przeszklone, powinny być przewożone i składowane zawsze w pionie.
- Konieczne jest umocowanie wyrobów na środku transportu, zapobiegające ich przemieszczaniu się.
- Biorąc pod uwagę podatność drewna na wgniecenia - należy stosować przekładki np. z grubej tektury lub ze styropianu w miejscach styku przewożonych i składowanych wyrobów oraz ich mocowań, przy czym podatność na uraz jest tym większa im drewno jest bardziej miękkie (np. drewno sosnowe jest bardziej narażone na wgniecenia i zarysowania niż drewno egzotyczne meranti lub dębowe).
- Standardowe opakowanie wyrobów chroni je jedynie przed kurzem, zabrudzeniem oraz przed przypadkowym powierzchownym zarysowaniem i służy do zabezpieczenia na czas transportu i nie jest odpowiednie dla dłuższego okresu składowania wyrobów.
- Wyroby składowane należy osłaniać, np. przy wykorzystaniu grubej tektury lub płyt: pilśniowych, OSB, wiórowych, gipsowych itp., przed przypadkowym uderzeniem lub uszkodzeniem m.in. podczas wykonywanych w bezpośrednim sąsiedztwie prac instalacyjnych - szczególnie podczas cięcia i spawania elementów metalowych.
- P.H.U.P. "MAXBUD" Sp. z o.o. wykonuje wyroby drewniane o wilgotności gwarantującej dużą stabilność wymiarów w warunkach eksploatacji w pomieszczeniach o wilgotności powietrza nie przekraczającej 70%.
- Wyroby drewniane winny być przechowywane w pomieszczeniach suchych i przewiewnych. W przypadku wilgotnego podłoża betonowego należy zachować minimum 10 cm odległości od jego powierzchni.
- Prawidłowe składowanie wyrobów drewnianych powinno mieć miejsce w opakowaniach umożliwiających dostęp powietrza. Jeśli jest to opakowanie foliowe, winno posiadać otwory. Stosowane przez WYKONAWCĘ ekologiczne impregnaty i lakiery umożliwiają drewnu "oddychanie".
- Nadmierna wilgotność pomieszczeń, w których wyroby drewniane są zamontowane lub przechowywane, powoduje pęcznienie elementów drewnianych i tym samym wzrost ich gabarytów oraz pokrywanie się śniedzią nielakierowanych elementów okuć. Wskutek tego, następuje likwidacja luzów, koniecznych dla poprawnego funkcjonowania wyrobów.
- Gwałtowne obniżenie wilgotności powietrza w pomieszczeniu może spowodować m.in. pękanie drewna.